נחישות והתמדה

"עם כישרון רגיל ועם התמדה בלתי רגילה אפשר להשיג כל דבר" (תומאס פ. בקסטו)


בואו נצא אל מרחבי הים הכחול האינסופי… אותו כחול שקט ונינוח…. שטוח….

כולנו יודעים שאותם מרחבים שקטים אינם נשארים כך לאורך זמן. לאטם מתרוממים להם המים הכחולים לגלים, גלים קטנים, גדולים או עצומים אשר מגיעים לשיא ואחר כך נשברים, צונחים, ואוספים מחדש את כוחם לעלייה הבאה.

כמו הים, כך מתנהל לו היקום וכך גם מתנהלים חיינו.

חיינו בנויים מגלים – עלייה, אחר כך קצת זמן במישור להבנה והסקת מסקנות ולבסוף ירידה, המאפשרת לנו לצבור אנרגיה לעלייה הבאה אשר בדרך כלל גבוהה ומאתגרת יותר.

זהו הטבע והוא פועל כך מסיבתיות גבוהה – התפתחות!

אנו הגענו לכאן לשם התפתחות, וזו נוצרת כתוצאה מאתגרים (גלים).
לעתים אנו בוחרים לחיות את חיינו מלווים באתגרים קטנים, אך יש הבוחרים לחיות את חייהם דרך אתגרים גדולים (צונאמים).  גודל הגלים כגודל הדראמות, הקשיים או אם נבחר לכנותם –  ה"אתגרים" שאנו מציבים לעצמנו.

כן, כן, עד כמה שלעתים אנו דוחים ומתנגדים למחשבה שאנו יוצרים או בוחרים את חיינו, הרי שאין אף אחד חיצוני לנו שיוצר, מחליט ואחראי על התוויית דרכנו.  

אני הרוקם את חיי

הידיעה כי אני הבוחר, עצמאי ומחליט כיצד לרקום את חיי, היא זו, המאפשרת לנו לבחור לחיות מתוך מודעות והתפתחות ובכך להפוך את גלי הענק בחיינו לגלים נעימים, קטנים יותר, המביאים לחיינו את הרבגוניות, העניין וההתפתחות ולא את הסבל והקושי.

אם היינו חיים את חיינו ללא גלים כלל – לא היה לנו תמריץ לשינוי, להתבוננות, להסקת מסקנות ולהצבת מטרות ואתגרים.

התבוננו בחייכם – מתי עשיתם שינוי וכתוצאה ממה הוא נבע?

אם אנו מבינים שטבע חיינו מורכב מגלים ושאתגרים ניצבים בבסיסם, עלינו להבין מהי התכונה הנדרשת ביותר, המאפשרת לנו לטפס על הגל ולהגיע עד לסופו על מנת שנוכל לקטוף את תחושת ההגשמה, הסיפוק, השמחה, ההבנה, המסקנות וההתפתחות, ולזכות ברגע השקט.   לתכונה הזו קוראים נחישות והתמדה.  

נחישות והתמדה

התמקדות, נחישות, אומץ, התמדה והבנת המטרה, מאפשרים לנו להמשיך ולטפס גם אם עייפנו לעתים, גם אם חלפה בנו מחשבה כי נמאס לנו, כי אין לנו כוח ואולי זו בכלל טעות?  

מחשבות אלו יכולות לרפות את ידינו ואף לגרום לנו לרדת מהגל ולא לזכות לקטוף את תחושת ההגשמה, ההתפתחות והשמחה שבאה בהגיענו לשיאו.

כאשר אנו בוראים מציאות, לא פעם אנו מוצאים עצמנו לכודים במסגרות, התניות, נורמות, חשיבה מקובעת, אנשים שמנסים לרפות ידינו ותחושה כי קשה לנו הדרך. אולם, אם נתבונן פנימה ונשאל את עצמנו האם הדרך ומטרתה מרתקת, מעניינת ונכונה לנו ותשובתנו תהיה חיובית, הרי שברור כי עלינו להמשיך ולצעוד בנחישות ובהתמדה ולמקד עצמנו בסיבתיות, שבעטיה יצאנו לטיפוס על אותו גל.

לעתים קל לנו לוותר, לסגת, לחשוב שאולי הגל הזה אינו נכון לנו.  אכן כן, לעתים אנו עולים על דרך לא שלנו, דרך שהעתקנו ממישהו אחר – לכן, לפני צאתנו לכל אתגר עלינו לבדוק עם עצמנו האם זו דרכנו, האם זו מטרתנו וייעודנו, האם זו הבחירה הנכונה לנו ואם התשובות המהדהדות בתוכנו הן: "כן, כן, כן!!" הרי שהצטיידות בנחישות והתמדה תביא אותנו לשיאו של הגל ו…חוזר חלילה(:

בתקופה זו, של שינויים, בלבול, כאוס וטלטלות כה רבות, ההתמקדות בעצמנו, ההתבוננות פנימה, ההבנה מי אנחנו ומה נכון לנו ולקיחת אחריות על בחירותינו יאפשרו לנו לצלוח אותה.

לאחר שהחלטנו לעלות על הגל – הנחישות להיות אנחנו וההתמדה בדרך שלנו, יאפשרו לנו  להישאר במרכז גם כשכל סביבתנו נסחפת בגלי הצונאמי והסערות הגדולות.    

האנשים הגדולים בהיסטוריה האנושית הגיעו להצלחות ענק דרך התמדה ונחישות על אף "כישלונות" רבים וקריאות בוז של הקהל.

בהצלחה והנאה ברכיבה על הגל הבא(:

 

  • "הצלחה אינה החלטית, כישלון אינו סופני – זה האומץ להמשיך הוא שקובע" / וינסטון צ'רצ'יל

  • "עלינו להיות השינוי שאנו רוצים לראות בעולם" / מהאטמה גנדי

  • עבודות גדולות אינן מבוצעות על ידי כוח, אלא על ידי התמדה" / סמואל 'ונסון"

בריאה מודעת- יצירת מציאות במחשבה תחילה

בריאה מודעת- יצירת מציאות במחשבה תחילה

תכנון ברמת האנרגיה, מאפשר דיוק במימוש ופחות ניסוי ותעייה. על מנת להצליח במימוש בריאה, עלינו להבין ולתכנן את מרכיביה האנרגטיים.

89 תגובות

  1. queuene

    This recommendation was based on data from several studies notably Jin et al, 2005, which concluded when tamoxifen was co administered with CYP2D6 inhibitor antidepressants, specifically paroxetine and fluoxetine, there was a significant reduction in circulating endoxifen levels in some women viagra meaning The patient began acetazolamide 500 mg bid therapy and was followed closely every 4 weeks for visual field testing and optic nerve OCT

השארת תגובה