מהו שפע- מחשבות ותובנות

רובנו עוסקים, תוהים, מתלבטים, שואלים וחוקרים השכם והערב: מהו שפע?  מובן, שהמחשבה משתנה עם ההתפתחות, המודעות והחוויה.
רבות נכתב, נאמר והובע על כך, אך אין כמו החוויה הפנימית האמיתית שמלמדת אותנו מהו שפע בשבילנו – בשבילי!

מילות המפתח בחשיבה הזו הן "לכשיהיה" (בעתיד) ו "כסף".  כלומר, כל עוד אנו לא נמצאים בעתיד המיוחל הזה, ואין לנו כסף הרי שאנו נמצאים בחוסר/קושי/כאב/חוסר יכולת…

לפני שאשתף אתכם בחוויה ובתובנה האישית שלי, אני פונה אליכם בשאלה: כשאתם הוגים את המילה "שפע", מהו הקישור המיידי העולה בתוככם? 

אצל רובינו, הקישור האוטומטי מופנה ל… כסף!!!! וכמעט מיד באה מחשבה נוספת: "לכשיהיה לי כסף אז…. אז ייפתרו כל בעיותיי, אז אהיה שמח.. בריא… עליז…."

שתי נקודות להתבוננות ומחשבה:

 • אנו חיים בהווה – כאן ועכשיו זה הזמן הממשי והאמיתי היחיד, כל שאר הזמנים הינם וירטואליים ולא קיימים, כך שאם אנו מתייחסים בביטול לַ"עכשיו", וכמהים ל"עתיד הווירטואלי" הרי שאנו חיים בתחושת חוסר תמידי.
 • חומר (כסף) אינו דבר שאנו לוקחים אתנו הלאה, והוא יכול להיעלם כשם שהגיע, לעומת זאת את מה אנחנו כן לוקחים עמנו לכל מקום? רק את ההתפתחות שלנו!!!!  

זהו ההבדל בין התנהלות מתוך הישענות על משהו חיצוני לנו, לבין התנהלות מתוך ידיעה פנימית.

במשך שנים קראתי, הגיתי, תהיתי אודות הנושא הכי מדובר בפלנטה –  "השפע", ויום אחד התייצבה בפני תובנה פשוטה, ברורה ומלאת עוצמה:  שפע עבורי הוא היכולת לבחור בכל רגע ורגע כיצד אני חווה את חיי.
באותו הרגע הבנתי כי פסעתי פסיעה גדולה אל עבר שלווה ואחדות פנימית, שמאפשרות לי לנוע את חיי בחופשיות, גמישות, ללא תלות ובבחירה אינסופית בכל רגע ורגע. 

היכולת לחוש שמחה ושלווה, ללא קשר לתנאים החיצוניים הפיסיים, אפשרה לי להמשיך ולהתקדם בנתיב חיי באומץ, בנחישות ובאהבה.
היכולת להפריד בין החוץ לפנים, פתחה בפני עולם מלא אפשרויות ותחושה של כוח ומרץ. 

שפע

אקהרט טולה בספרו "ארץ חדשה" אומר: "מקור כל השפע אינו נמצא מחוץ לכם. הוא חלק ממי שהנכם. הכירו וזהו שפע מחוץ לכם. ראו את מלאות החיים השופעים סביבכם – השמש המחממת את עורכם, שלל הפרחים הנהדרים בפתח חנות הפרחים, נגיסה בפרי עסיסי או הירטבות בגשם שוטף. החיים שופעים בכל צעד ושעל… אינכם צריכים להיות בעלים של רכוש כדי להרגיש שופעים, אך אם אתם מרגישים שופעים תמיד, דברים יבואו אליכם…. מי שיש לו נתון יינתן לו ומי שאין לו גם את אשר יש לו יילקח ממנו" 

לתחושתי, לאו דווקא הפנייה החוצה אל אור השמש החמימה, ריח הדשא עם גשם ראשון, או רחש הגלים הם המקנים את תחושת השפע הפנימי, לעתים דווקא כאשר האדם מגיע לרגע בו הוא מוצא עצמו דחוק לפינה וידיו מורמות אל על כאומרות "נכנע אני", לעתים זהו הרגע שלא מותיר לו ברירה אלא לבחור: לבחור בין תלות לעצמאות, בין כבילות לחופש, בין סוף לאינסוף.

זהו רגע שאין בו פשרה של אמצע, זהו רגע של שחור או לבן – אפשר אפילו לומר שזהו רגע מכונן.

כאשר הבחירה נעשית והיא פונה אל החופש, אל העצמאות – זהו רגע שנחווה ממש כמו לידה, כמו חיבור מחדש לנשמה, וכן, מרגע זה והלאה היכולת ליהנות מפריחתו של עץ, ממגע החול בכפות הרגליים ומחילזון לאחר הגשם מעצימה ומרחיבה את תחושת השפע הפנימי. 

ההחלטה להקשיב פנימה ולהתמיד בדרך, לצעוד בנתיב המיוחד שבחרנו לנו – משתלמת!

בריאה מודעת- יצירת מציאות במחשבה תחילה

בריאה מודעת- יצירת מציאות במחשבה תחילה

תכנון ברמת האנרגיה, מאפשר דיוק במימוש ופחות ניסוי ותעייה. על מנת להצליח במימוש בריאה, עלינו להבין ולתכנן את מרכיביה האנרגטיים.

155 תגובות

 1. психология измены в семейных отношениях

  Hi, all the time i used to check website posts here
  early in the dawn, since i like to learn more and more.

 2. ялта интурист ялта россия
 3. queuene
 4. ornadia

  Incidence of Adverse Reactions Reported in Greater Than or Equal to 1 of Subjects in Any Phase of the LYRICA CR Study in Patients With Postherpetic Neuralgia System Organ Class Preferred Term Single Blind Phase Double Blind Phase LYRICA CR N 801 n LYRICA CR N 208 n Placebo N 205 n Table is limited to adverse reactions that occurred with higher incidence in LYRICA CR treated patients than in placebo treated patients for the DB Phase of the study propecia results after 3 months GFAP expression was found in clusters of neoplastic cells, characterized by a thin rim of immunoreactivity around the nucleus Fig

השארת תגובה